JUNE 2021 SHOW RESULTS

CLASS 1: BEST TURNED OUT
CLASS 1: BEST TURNED OUT

1. Monica Kinnunen & Luxor 2. Kayleigh Greenstreet and Nemo 3. Evie Davidson & Diamonds for Dolly 4. Kim Parker and Harly 5. Dermot Horgan & Astral Heartbreak 6. Gwennie Hill & Jelly Bean 7. Monica Kinnunen & Rhodonia 8. Dermot Horgan & Renelles Royal Enchantment 9. Tuula Hintsanen & Shahh 10. Sophie Hunter-Smith & Magical Merlin

CLASS 2: BEST CONDITION
CLASS 2: BEST CONDITION

1. Evie Davidson & Diamonds For Dolly 2. Dermot Horgan & Astral Heartbreaker 3. Tuula Hintsanen & Shahh 4. Dermot Horgan & Renelles Royal Enchantment 5. Scarlett Hirst & Chloe 6. Georgie Rooney & Marco 7. Pie Truono & Pineapple 8. Kim Parker & Harley 9. Monica Kinnunen & Luxor 10. Sally Hudson & Vicky

CLASS 3: BEST SHOW HORSE
CLASS 3: BEST SHOW HORSE

1. Dermot Horgan & Hedgefield Enchantment 2. Tanisha Mayo & Hot Chocolate 3. Liv Rolfe & Sox 4. Dermot Horgan & Astral Heartbreaker 5. Monica Kinnunen & Luxor 6. Evie Davidson & Diamonds For Dolly 7. Dermot Horgan & Renelles Royal Enchantment 8. Breda Horgan & Hedgefield Astral 9. Orlena Henderson & Freda 10. Dimittee Walker & Indiana Go

CLASS 4: BEST JUMP SHOT
CLASS 4: BEST JUMP SHOT

1. Charlai Stradling & Bilbo Baggins 2. Peter Brooks & Marquis 3. Riley Boyes & Stella 4. Tanisha Mayo & Cedric 5. Liv Rolfe & Flash 6. Dani Summers & Irish Crystal 7. Dawn Conner & Ashanu 8. Kyla Murch & Shine on Dori 9. Bev Johnston & Louis 10. Georgie Rooney & Marco Special: Annika Trythall & EZ Lucky Shiner

CLASS 5: BEST TROT
CLASS 5: BEST TROT

1. Micheala Lievre & Csardas Dvorak 2. Talya Butler & Gemini Bay 3. Gwennie Hill & Jelly Bean 4. Sophie Hunter- Smith & Magical Merlin 5. Dimittee Walker & Indiana Go 6.Jenny Hoffmann & Egano 7. Lindsay Walczak & Atticus Finch 8. Pie Truono & Reno 9. Dani Simmers & Indi 10. Liv Rolfe & Sox Special: Mandy Gibbons & Noah Emma Sansom & Mo

CLASS 6: BEST COB
CLASS 6: BEST COB

1. Caitlain Smith & Albert 2. Liv Rolfe & Paddy 3. Orlena Henderson 4. Tanisha Mayo & Kilknockan Bill 5. Hannah Lee & Rhum 6. Emily Ham & Alfie 7. Paige Perrett & Joey 8. Jade Farquhar & Splash 9. Hannah Gillard & Jasper 10. Mary Diamond & Clyde

CLASS 7: OPEN COLOURED
CLASS 7: OPEN COLOURED

1. Kayleigh Greenstreet & Nemo 2. Shaina Long & Valentino 3. Kim Parker & Harley 4. Holly De La Haye & Lady of Pnecarrow 5. Jennie Millburn & Scotch 6. Nicky Legg & Orion’s Titania 7. Orlena Henderson & Freda 8. Lindsey Walczak & Porky 9. Jade Farquhar & Splash 10. Michaela Lievre & Babe

CLASS 8: BEST CHESTNUT
CLASS 8: BEST CHESTNUT

1. Sophie Hunter-Smith & Magical Merlin 2. Dermot Horgan & Hedgefield Astral 3. Laurie LaMontagne & Oatie 4. Corrisa Connor with Tegan & Obvious One Coolest 5. Hannah Bunting & Khalisa 6. Rosemary Lee-Beattie & Holly 7. Beki Dougal & Leroy 8 Alexander Ayers & Big Jake 9. Elleigh Kelsey & Finale 10. Emma Sansom & Mo

CLASS 9: BEST GREY
CLASS 9: BEST GREY

1. Annelie Callerius & Fonte da Alegria 2. Kelly Steel & West Clynth Miss Dior 3. Evie Davidson & Diamonds For Dolly 4. Riley Boyes & Stella 5. Georgie Rooney & Marco 6. Emily Chapman & Poppy 7. Kate Bryant & Owen 8. Michaela Lievre & Csardas Jerusi 9. Monica Kinnunen & Maruf 10. Jess Barraclough & Aythorpe Flyer

CLASS 10: BAYS AND BLACKS
CLASS 10: BAYS AND BLACKS

1. Tina Button & Rocky 2. Paige Richards & Gins Alfresco 3. Lindsey Walczak & Atticus Finch 4. Dermot Horgan & Hedgefield Enchantment 5. Tuula Hintsanen & Shahh 6. Monica Kinnunen & Rhodonia 7. Isis Howes & Teddy Tipton 8. Karolina Kuwalek & Dollar 9. Talya Butler & Gemini Bay 10. Marybeth Walker & Bethje Star Sport Special: Alysha Barnet & Jonesy

CLASS 11: GRACIOUS GIRLS
CLASS 11: GRACIOUS GIRLS

1. Alexia Acton & Twiggy 2. Laura Albutt & Honey 3. Louise Anita Bailey & Mill Gitana 4. John Steeves & GC Skys Gold Chip 5. Orlena Henderson & Freda 6. Jade Hill & Miss Felicity 7. Martha Saunderson & Flossie 8. Miracle Synder with Stormy & Merry 9. Riley Boyes & Stella 10. Alice Underwood & Well Smart Bird

CLASS 12: BEAUTIFUL BOYS
CLASS 12: BEAUTIFUL BOYS

1. Claire Wincott-Holder 2. Jade Farquhar & Splash 3. Lindsey Walczak & Atticus Finch 4. Jana Dumeplmann & Moritz-sjuulke 5. Monica Kinnunen & Maruf 6. Tuula Hintsanen & Shahh 7. Macey Starrett & Shiko 8. Georgie Rooney & Marco 9. Jennie Millburn & Scotch 10. Dawn Conner & Ashanu Special: Mary Diamond & Clyde

CLASS 13: FUN IN THE SUMMER SUN
CLASS 13: FUN IN THE SUMMER SUN

1. Sherie di Bella & Chief 2. Tegan Connor & Obvious One Coolest 3. Emily Hyde & Bubbles 4. Jennie Millburn & Scotch 5. Brianna Ott & Desert 6. Tuula Hintsanen &Shahh 7. Lindsey Walczak & Atticus Finch 8. Jenny Hoffman & Egano 9. Kate Bryant & Owen 10. Laurie LaMontagne & Peanut

CLASS 14: BEST INTERNATIONAL COMPETITOR
CLASS 14: BEST INTERNATIONAL COMPETITOR

1. Brianna Ott & Desert 2. Xanthe Danielse & Iscar 3. Laurie LaMontagne & Peanut 4. Jasmine Petty & Lady Tella 5. Monica Kinnunen & Rhodonia 6. Tuula Hintsanen & Shahh 7. Lindsey Walczak & Reckless Capote 8. Pie Truono & Reno 9. Riley Boyes & Stella 10. Monica Kinnunen & Luxor

CLASS 15: STABLE SHOTS
CLASS 15: STABLE SHOTS

1. Tanisha Mayo & Mrs Pepperpot 2. Martina Lievre & Khaled Ibn Hassan 3. Brianna Ott & Dexter 4. Julie Williams & Woody 5. Jade Hill & Miss Felicity 6. Riley Boyes & Stella 7. Anette von Lange & Midknight Ruben 8. Pauline Roskilly & Ruby 9. Jasmine Petty & Lady Tella 10. Kyla Murch & Shadow Special: Lola Pearson & George Emily Hyde & Bubbles

CLASS 16: ROSETTE MODELS
CLASS 16: ROSETTE MODELS

1. Kim Parker & Harley 2. Jade Hill & Miss Felicity 3. Monica Kinnunen & Rhodonia 4. Dani Simmers & Irish Crystal 5. Tuula Hintsanen & Shahh 6. Charlai Stradling & Bilbo Baggins 7. Laura Albert & Honey 8. Jana Dumeplemann & Moritz-sjuulke 9. Sophie Hunter-Smith & Magical Merlin 10. Faith Thatcher & Moonlight Sinarta

CLASS 17: CHEEKY CHARACTERS
CLASS 17: CHEEKY CHARACTERS

1. Helen Beswick & Tigs 2. Pauline Rainey with Prince & Jude 3. Michelle Lucas & Charlie 4. Sherie Di Bella & Chief 5. Jana Dumeplmann & Moritz-sjuulke 6. Riley Boyes & Stella 7. Lauren McEwan & Jack 8. Sue Shepard & Levi 9. Ella Smith & Chester 10. Lola Pearson & George Specials: Alexia Acton & Twiggy Brianna Ott & Desert

CLASS 18: BEST PARTNERSHIP
CLASS 18: BEST PARTNERSHIP

1. Monica Kinnunen & Rhodonia 2. Stefan Pierce & Jodie 3. Orlena Henderson & Bonnie 4. Jasmine Petty &. Dancing 5. Orla Downie & Fabie 6. Paige Perrett & Spyro 7. Tuula Hintsanen & Shahh 8. Riley Boyes & Stella. 9. Georgie Rooney & Marco 10. Jade Hill & Miss Felicity Special: Michaela Lievre & Dolly Emily Chapman & Grangepark Paige

CLASS 19: MAGNIFICENT MODELS
CLASS 19: MAGNIFICENT MODELS

1. Monica, Kinnunen & Rhodonia 2. Sherie Di Bella & Chief 3. John Steeves & GC Sky's Gold Chip 4. Lindsey Walczak & Atticus Finch 5. Annelie Callerius & Fonte Da Alegria 6. Freddie Harding & Luna 7. Marybeth Walker & Bethje Star Sport 8. Jade Hill & Miss Felicity 9. Pauline Roskilly & Ruby 10. Mary Diamond & Clyde Special: Chelsea Samson & Baileys Dark Mystery

CLASS 20: BEST SELFIE
CLASS 20: BEST SELFIE

1. Dani Simmers & Irish Crystal 2. Kate Byrant & Hudson 3. Monica Kinnunen 4. Lauren McEwan & Jack 5. Rosemary Lee-Beattie & Holly 6. Julie Williams & Woody 7. Evie Boughton & Jack 8. Rhiannon Gregory & Lenny 9. Michael Whaite & Kenny 10. Ellie-May Stuart & Charlie Chalk Special: Amy Ewings & Moomin Lindsey Walczak & Atticus Finch

CLASS 21: NEWCOMERS
CLASS 21: NEWCOMERS

1. Sherie Di Bella & Chief 2. Orlena Henderson 3. Annelie Callerius & Fonte da Alegria 4. Jana Dumeplmann & Lilli 5. Esther ALievre with Dvorak, Wilkinson, Jerusi, Stormy & Kyan 6. Miracle Snyder & Hope 7. Alexia Acton & Rio 8. Helen Beswick with Helen & Bud 9. Libby Chapman & Grangerpark Paige 10. Shauni Lambie & Storm

CLASS 22: THE JUDGE'S CHOICE
CLASS 22: THE JUDGE'S CHOICE

1. Annelie Callerius & Fonte da Alegria 2. Emily Chapman & Poppy 3. Monica Kinnunen & Rhodonia 4. Lindsey Walczak & Porky 5. Laura Albutt & Honey 6. Michaela Lievre & Csardas Wilkynson 7. Jennie Millburn & Truman 8. Kate Bryant & Megan 9. Tuula Hintsanen & Shahh 10. Sue Shepard & Levi

CLASS 23: JUNE CALENDAR SHOT
CLASS 23: JUNE CALENDAR SHOT

1. Orlena Henderson 2. Annelie Callerius & Fonte da Alegria 3. Ellie Lockhart & Bee 4. Pauline Roskilly & Ruby 5. Monica Kinnunen & Rhodonia 6. John Steeves & GC Skys Gold Chip 7. Holly De La Haye & Howie 8. Jana Dumpelmann & Moritz-Sjuulke 9. Lindsey Walczak & Atticus Finch 10. Miracle Snyder & Chinoteague Ponies Special: Jane Oldham & Chico

CLASS 24: MY PHOTO OF THE MONTH
CLASS 24: MY PHOTO OF THE MONTH

1. Holly Hanushevsky & Bella 2. Orlena Henderson with Belle, Freda & Bonnie 3. Lola Pearson & George 4. Liv Rolfe & Freddie 5. Libby Chapman & Grangepark Paige 6. Monica Kinnunen & Rhodonia 7. Paige Perrett & Spyro 8. Jennie Millburn & Truman 9. Georgie Rooney & Marco 10. Chloe Cleveland & Star

CLASS 25: THE NO PRO ZONE
CLASS 25: THE NO PRO ZONE

1. Natasha Macgregor & Diego 2. Michaela Lievre with Csardas erusi, Martina & Wilkynson 3. Liv Rolfe & Sox 4. Louise Anita Bailey with Eva & Mill Gitana 5. Miracle Snyder & Hero 6. Riley Boyes & Stella 7. Xanthe Danielse & Boris 8. Brooke Parker & Blossom 9. Lindsey Walczak & Atticus Finch 10. Sue Shepard & Levi

CLASS 26: MY HORSE OF THE MONTH
CLASS 26: MY HORSE OF THE MONTH

1. Sarah Washington & Lucian 2. Laura Oliver & Brontesaurus 3. Jenny Hoffmann & Egano 4. Sue Shepard & Levi 5. Monica Kinnunen & Rhodonia 6. Marybeth Walker & Bethje Star Sport 7. Lottie Palethorpe & Apatchi 8. John Steeves & GC Skys Gold Chip 9. Orlena Henderson & Freda 10. Paige Perrett & Spyro

CLASS 27: PERFECT PEACHES
CLASS 27: PERFECT PEACHES

1. Pie Truono & Pineapple 2. Julie Williams & Woody 3. Kitren Murch & Bickle Up 4. Kelly Steel & West Clynth Miss Dior 5. Louise Cox with Snooze & Zara 6. Claire Wincott-Holder & Hank 7. Chloe Cleveland & Star 8. Jana Dumeplmann & Moritz-sjuulke 9. Corrisa Connor & Moonlight Raid 10. Bev Johnston & Jodie

JUNE 2021 CHAMPIONS

Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021
Equine Service Finalist Logo 2021