Online Horse Showing's Rosettes

NOVEMBER 2020 SHOW RESULTS

CLASS 1: BEST JUMP SHOT
CLASS 1: BEST JUMP SHOT

1. Imogen Crump & Dan 2. Lisa Kern & Azulon 3. Amy Lister & Bandit 4. Dani Simmers & Irish Crystal 5. Stella Trmalova & Satan 6. Freddy Martin & Noggles 7. Charlai Stradling & Missus Cindy 8. Victoria Turner & Stella 9. Louise Cox & Digby 10. Grace Wallace & Emmy Specials: Pie Truono & Pineapple Rachael Mayers & Edward

CLASS 2: BEST CONDITION
CLASS 2: BEST CONDITION

1. Anicia Skeates & Aro 2. Julie Williams with S. Williams & Woody 3. Pie Truono & Reno 4. Kendra Hockran & Prince 5. Emma Dair & Mac Coul de Sauviat 6. Kirsty Gill & Draaken of Gramayre 7. Fiona Bott & Estan Park Alena 8. Daniel Sanden & Dantess 9. Brenda Ross & Cadillac Kid 10. Jessica Riccio & Milagro's Diablocito Special: Charlotte Hume & Clover Castle

CLASS 3: BEST YOUNGSTOCK
CLASS 3: BEST YOUNGSTOCK

1. Daniel Sanden & A Star is Born 2. Kyra Jay Irons & Kinsy Bumble Bee 3. Samantha Tyre & Cruise 4. Grace Wallace & Quill 5. Gerry Kennedy & Murdoch 6. Ann Holland & Bannut Evangeline 7. Lyida Warner & Rouge Da Silvar 8. Nicky Legg & Orion's Titania 9. Adele Irons & WIllow 10. Erin Ruxton & Penny

CLASS 4: BEST VETERAN
CLASS 4: BEST VETERAN

1. Rebecca Sturdy & Raphael 2. Stephanie Tooze & Jester 3. Jacqueline Rose & Bronson 4. Daniel Sanden & Dantess 5. Freddy Martin & Noggles 6. Abby Cahm & Sparks 7. Amy Lister & Bandit 8. Camilla Nordstrom & Penwisg Rosamund 9. Toni Clark & Connie 10. Grace Cockburn & Luna Special: Lydia Warner & Avondales Sernity

CLASS 5: BEST GREY
CLASS 5: BEST GREY

1. Alicia Costa & Valentina 2. Riley Boyes & Stella 3. Daniel Sanden & Canto 4. Daisy Irons & Ballyhaden 5. Louise Anita Bailey & Tentadora 6. Taylor Foot & Casper 7. Grace Wallace & Halo 8. Mia Jordan & Fin 9. Anna Adamcikova & Amur 10. Bex Haywood & Euphorbio Pyramid

CLASS 6: BEST CHESTNUT
CLASS 6: BEST CHESTNUT

1. Charlotte Hume & Clover Castle 2. Lisa Pervin & Dexter 3. Robyn Mellor & Saffy 4. Elizabeth Brown & Chase 5. Emily Aisbitt & Condor 6. Ina Hoffmann & Erdbeere 7. Erin Ruxto & Penny 8. Riley Boyes & Jordie 9. Jana Dumpelmann & Moritz -Sjuulke 10. Jessica Marstall & Fiorella

CLASS 7: BEST SHETLAND / MINI TYPE
CLASS 7: BEST SHETLAND / MINI TYPE

1. Emily Burnip & Alfie 2. Emily Lawless & Tommy 3. Georgia Rooney & Carlos 4. Laurie LaMontagne & Peanut 5. Jade Birch & Bevanscott Belle of the Ball 6. Jana Dumpelmann & Moritz-Sjuulke 7. Kyra Jay Irons & Little Lady 8. Kez Dainty & Zig Zag 9. Grace Camp & Tater Tot 10. Zack Cornwall & Tammy Special: Erin Ruxton & Special

CLASS 8: IN THE SHOW RING
CLASS 8: IN THE SHOW RING

1. Samantha Tyre & Gemsfield Belle of the Ball 2. Julie Williams with S. Williams & Woody 3. Georgie Rooney & Marco 4. Pie Truono & Reno 5. Ann Holland & Bannut Evangeline 6. Charlotte Hume & Clover Castle 7. Riley Boyes & Welly 8. Lizzie Chmaberlain & Ashley Mystique 9. Sarah Hobday & Dunkery Coaltit 10. Victoria Turner & Madison Ave.

CLASS 9:  BEST HEADSHOT: GIRLS
CLASS 9: BEST HEADSHOT: GIRLS

1st Nicky Legg & Orion's Titania 2. Grace Wallace & Lena 3. Millie Moore & Leona 4. Adele Irons & Willow 5. Grace Camp & Brandie 6. Nicky Gee & Felyne H 7. Helen Anderson & Cassy Wassie 8. Megan Roberge-Watts & Alanis 9. Charlai Stradling & Missis Cindy 10. Jessica Marstall & Cathana White Special: Alexia Acton & Twiggy

CLASS 10: BEST HEADSHOT: BOYS
CLASS 10: BEST HEADSHOT: BOYS

1. Elizabeth Brown & Chase 2. Anna Adamcikova & Amur 3. Lisa Kern & Azulon 4. Grace Wallace & Quill 5. Kirsten Berry & Stuatdene 6. Julie Wendt & Rocking Out In Style 7. Daniel Sanden & Marco Polo 8. Louise Cox & Snooze 9. Charlotte Hume & Clover Castle 10. Shaylene Bedborough & Max Specials: Julie Williams & Woody Lindsay Walczac & Reckless Capote

CLASS 11: BLACK AND WHITE PHOTOGRAPHY
CLASS 11: BLACK AND WHITE PHOTOGRAPHY

1. Hannah Green & Titan 2. Melanie Hurrell & Monty 3. Grace Wallace & Zoe 4. Isabella Ingram with Whisper & Lottie 5. Katie Burns & Alfie 6. Georgie Rooney & Marco 7. Caitlyn Wall & Flyer 8. Emily Lawless & Charlie 9. Kim Betros & Austin 10. Louise Anita Bailey & Tentadora Special: Grace Camp Stephanie Jenson & Purest Form

CLASS 12: HAPPY HACKING
CLASS 12: HAPPY HACKING

1. Ruby Jones & Peter 2. Lindsey Walczak & Reckless Capote 3. Taylor Foot & Casper 4. Emily Rigg & Pinky 5. Becky Cornwall & William 6. Kirsty Cyrpus 7. Caroline Cavill & Griffin 8. Annika Trythall & Ginger 9. Sophie Gamwell & Straights Little Bert 10. Karen Royce & The Gang Special: Stella Trmalova & Ema

CLASS 13: WINTER WOOLIES
CLASS 13: WINTER WOOLIES

1. Kez Dainty & Sunday 2. Grace Camp & Pirate 3. Alexa Kavanagh & Crossmoor Magner 4. Paige Perrett & Spyro 5. Kirsten Berry & Stuartdene 6. Louise Anita Bailey with Tentadora & Tan 7. Lauren Chapman & Eden De Vay 8. Holly Hanushevsky & Mel 9. Jodie Hill & Rosie 10. Lindsey Walczak & Porky

CLASS 14: BEST CAPTION
CLASS 14: BEST CAPTION

1. Julie Williams with Woody & Marv 2. Rosemary Harvey & Tullamore Dew 3. Grace Wallace & Halo 4. Adele Holmes with Bracken & Mars 5. Iska Scholl & Brego 6. Coleman Hinson & Calamity Jane 7. Jennie Millburn & Frost 8. Catharine Baldwin & Brownie 9. Lucy Miller & Annie 10. Riley Boyes & Joker Special: Jasmin Hartmann & Storm

CLASS 15: MOST VERSATILE HORSE/PONY
CLASS 15: MOST VERSATILE HORSE/PONY

1. Coleman Hinson & Calamity Jane 2. Hannah Bunting & Khalisa 3. Riley Boyes & Welly 4. Emma McCabe & Hunter 5. Freddy Martin & Noggles 6. Lexie Klein & Cloud 7. Georgie Rooney & Marco 8. Lindsey Walczak & Reckless Capote 9. Shannen Hage & Gallileo J-S 10. Caroline Cavill & Griffin

CLASS 16: BEST DIGITAL EDIT
CLASS 16: BEST DIGITAL EDIT

1. Nicky Legg & Hamish 2. Grace Wallace & Hazel 3. Alexa Kavanagh & Crossmoor Magner 4. Riley Boyes & Cazador 5. Ruth Norbury & Diplomatic 6. Cora Belle & Ransom 7. Paige Perrett & Spyro 8. Ava Maguire & Budshaws Red Diamond 9. Katherine Bolton with Mr Banks 10. Julie Williams & Woody

CLASS 17: NEWCOMERS
CLASS 17: NEWCOMERS

1. LK & Barren Top 2. Karen Royce with Girls & Boys 3. Charlotte Hume & Clover Castle 4. Natalie Chappels & Doc 5. Hannah Green & Titan 6. Lindsey Walczak & Reckless Capote 7. Lillian Steenkamp & Evie 8. Hannah Gillard with Finlay & Spice 9. Talia Peters & Tiffin 10. Adele Irons & Willow Special: Phoebe Gaskell & Delilah Heat

CLASS 18: NOVEMBER CALENDAR SHOT
CLASS 18: NOVEMBER CALENDAR SHOT

1. Lisa Cosham & Baz 2. Kez Dainty & Sunday 3. Samantha Tyre & Cruise 4. Stella Trmalova & Cert 5. Daniel Sanden with Youston & Balthazar 6. Anicia Skeates & Aro 7. Caitlyn Wall & Flyer 8. Liz Buxton & Millie 9. Hannah Gillard & Jasper 10. Emma McCabe & Hunter Special: Libby Holland & Betsy -

CLASS 19: MY PHOTO OF THE MONTH
CLASS 19: MY PHOTO OF THE MONTH

1. Bailey Irons & Kinsky Europa 2. Briar Allison & Neo 3. Dani Simmers & Irish Crystal 4. Samantha Tyre & Zoe 5. Talia Peters & Tiffin 6. Elizabeth Brown & Chase 7. Grace Wallace with Lena, Claire, Emmy & Another Horse 8. Kim Betros & Austin 9. Jana Dumpelmann & Moritz-Sjuulke 10. Amber Taylor & Colonel Whispers Special: Alexia Acton & Rio

CLASS 20: BEST INT. COMPETITOR
CLASS 20: BEST INT. COMPETITOR

1. Anna Adamcikova & Amur 2. Kim Betros & Austin 3. Emma Nash & Lily 4. Lisa Kern & Azulon 5. Shannen Hage & Gallileo J-S 6. Riley Boyes & Stella 7. Brenda Ross & Cadillac Kid 8. Laurie LaMontage & Peanut 9. Stephanie Jenson & Iver With an E 10. Elizabeth Herman & Archer

CLASS 21: JUDGE'S CHOICE
CLASS 21: JUDGE'S CHOICE

1. Poppy Young & Jigsaw 2. Pie Truono & Reno 3. Daniel Sanden & Dantess 4. Grace Wallace & Quill 5. Abby Cahm & Colehill Minstrel 6. Alexia Acton & Twiggy 7. Zack Cornwall & Rattie 8. Victoria Turner & Stella 9. Emily Rigg & Pinky 10. Kirsten Berry & Stuartdene

CLASS 22: THE NO PRO ZONE
CLASS 22: THE NO PRO ZONE

1. Hanna Green & Titan 2. Natalie Chapples & Doc 3. Riley Boyes & Stella 4. Jasmin Hartmann & Storm 5. Alexia Acton & Twiggy 6. Emily Lawless & Reilley 7. Hannah Barlow & Millie 8. Mia Goodyer & Libby 9. Rebecca Sturdy & Raphael 10. Melanie Hurrell & Monty

CLASS 23: BEST CUDDLE
CLASS 23: BEST CUDDLE

1. Camilla Nordstrom & Maistjerna 2. Hannah Barlow & Millie 3. Georgie Rooney & Cocoa 4. Riley Boyes & Jordie 5. Jessica Wolfe & WBH Shyla Amethyst 6. Shannen Hage & Gallileo J-S 7. Katie Burns & Alfie 8. Jana Dumpelmann & Moritz-Sjuulke 9. Sarah Hobday & Dunkery Coaltit 10. Ruby Jones & Theodore

NOVEMBER 2020 CHAMPIONS

RING 1 CHAMPION
RING 1 CHAMPION

Rebecca Sturdy & Raphael

RING 1 RESERVE CHAMPION
RING 1 RESERVE CHAMPION

Anicia Skeates & Aro

RING 2 CHAMPION
RING 2 CHAMPION

Julie Williams with Woody & Marv

RING 2 RESERVE CHAMPION
RING 2 RESERVE CHAMPION

Anna Adamcikova & Amur

RING 3 CHAMPION
RING 3 CHAMPION

Hanna Green & Titan

RING 3 RESERVE CHAMPION
RING 3 RESERVE CHAMPION

Camilla Nordstrom & Maistjerna

SUPREME CHAMPION
SUPREME CHAMPION

Rebecca Sturdy & Raphael

RESERVE SUPREME CHAMPION
RESERVE SUPREME CHAMPION

Julie Williams with Woody & Marv